بفرمان

سوالات مشترک

پس از ورود به اپلیکیشن، از شما شماره تماس همراه درخواست می شود، پس از وارد کردن آن و موافقت با قوانین «بفرمان»، کد تاییدیه پیامک خواهد شد که با وارد کردن آن کد، وارد اپ خواهید شد و در بخش پروفایل کاربری می توانید اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کنید تا ثبت نام شما کامل شود.

کسانی که قصد اجاره دادن خودروی خود را دارند، می توانند در بخش «حساب من» گزینه «اجاره‌کننده» را از قسمت بالا سمت راست به «اجاره‌دهنده» تغییر دهند تا امکان ثبت نام خودرو به ایشان داده شود.

تعرفه ها روزانه و ساعتی است. تعرفه های روزانه براساس ۲۴ ساعت محاسبه شده است. با افزایش تعداد روز اجاره خودرو، قیمت روزانه کاهش داده می شود.

در صورت بروز مشکل در هر مرحله از فرآیند کار با پلتفرم، با تیم پشتیبانی فنی «بفرمان» از طریق چت آنلاین گوشه صفحه، مساله خود را مطرح کنید یا با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۰۳ تماس بگیرید.

بله، می توانید برای بازه زمانی مورد نظر خود جستجو کنید، در صورتی که خودرویی آن بازه را شامل نمی شد می توانید درخواست خود را ثبت کنید و با مالک ماشین مورد نظر ارتباط بگیرید تا درخواست شما از سوی اجاره دهنده بررسی و نتیجه توسط پیامک به شما اعلام می شود.

اپلیکیشن در ورژن‌های بعدی به صورت چک لیست، شما را در تحویل راهنمایی می کند تا موردی از قلم نیافتد. با این وجود روندی که باید طی شود را در اینجا توضیح می دهیم:
گام اول: ابتدا عکس های از خودرو از جهات مختلف طبق استانداردی که در قسمت مربوط به راهنمای عکس مطرح شده، باید گرفته شود.
گام دوم: عکس از قسمت کیلومتر و سطح بنزین گرفته شود و اعداد مربوطه در اپلیکیشن ثبت شود.
گام سوم: از صاحب خودرو بخواهید که پشت فرمان نشسته و چراغ های ترمز، دنده عقب، راهنما و نور بالا و پایین را امتحان نماید تا از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.
گام چهارم: مدارک ضمانتی را تحویل صاحب خودرو و سوییچ به اجاره کننده تحویل داده شود

گام پنجم: قرارداد را امضا کنید و یک نسخه به هریک از طرفین تحویل دهید و عکس‌ از دوطرف قرارداد در گوشی خود داشته باشید.

اپلیکیشن در نسخه‌های آینده به صورت چک لیست شما را در استرداد راهنمایی می کند تا موردی از قلم نیافتد. با این وجود روندی که باید طی شود را در اینجا توضیح می دهیم:
گام اول: ابتدا عکس های از خودرو از جهات مختلف طبق استانداردی که در قسمت مربوط به راهنمای عکس مطرح شده، باید گرفته شود.
گام دوم: عکس از قسمت کیلومتر و سطح بنزین گرفته شود و اعداد مربوطه را در اپلیکیشن نیز ثبت نمایید. تمام عکس ها در اپلیکیشن بارگذاری شوند.
گام سوم: از اجاره کننده بخواهید که پشت فرمان نشسته و چراغ های ترمز، دنده عقب، راهنما و نور بالا و پایین را امتحان نماید تا از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کنید. در صورت خرابی در بخش توضیحات عنوان نموده و نسبت به تعمیر اقدام نمایید.
گام چهارم: در صورت خسارت به بخشی از بدنه، نبودن وسیله ای (از قبیل جک و غیره) یا هرگونه آسیب به خودرو، با تیم پشتیبانی تماس بگیرید تا میزان خسارت را تعیین نموده و مبلغ آن را در بدهی اجاره کننده ثبت نمایند. از خسارت وارده عکس با کیفیت بگیرید و در گوشه ای از قرارداد یادداشت نمایید و سوییچ خودرو را تحویل بگیرید.
گام پنجم: درصورتی که اجاره‌کننده بدهی‌ای نداشته باشد، اسناد ضمانتی تحویل ایشان شود

سوالات اجاره کنندگان

ابتدا اپلیکیشن «بفرمان» را نصب کنید، سپس با شماره همراهی که متعلق به خود شماست وارد شوید. به بخش «پروفایل کاربری» رفته و اطلاعات را به صورت کامل تکمیل نمایید و سپس به بخش «جستجوی همه خودروها» بروید و بر اساس منطقه، نوع خودرو و زمان مورد نیاز خود، خودروی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای بازه زمانی مورد نظر درخواست رزرو ثبت کنید، سپس مدارک و رزرو شما بررسی و در صورت تایید لینک پرداخت برای شما ارسال خواهد شد. پس از پرداخت، رزرو شما قطعی شده و اطلاعات مربوط به زمان و محل تحویل با شما هماهنگ خواهد شد.

دلایل متعدد از قبیل: روال ساده، قیمت پایین، خودروهای اعتبارسنجی شده و خدمات استاندارد، تنوع خودرو، امکان اجاره در همین نزدیکی.

از زمانی که خودرو را تحویل می گیرید تا زمان استرداد خودرو در اختیار شماست، با لحاظ کردن محدودیت کیلومتری که دارید (طی کیلومتر بیشتر در پایان سفر برای شما هزینه بیشتری خواهد داشت که لازم است به آن توجه داشته باشید) و اهمیت دادن به سلامت خودرو در جاده های آسفالت به هر کجا که بخواهید داخل ایران می توانید بروید.

کافی است پروفایلی در «بفرمان» بسازید، و برای یک مرتبه اطلاعات و مدارک خود را کامل ثبت کنید. پس از بررسی، رتبه ای به شما تعلق می گیرد که بر اساس آن، خودروهایی که امکان اجاره آن ها را دارید به شما نمایش داده می شود. رتبه شما بسته به عملکرد شما در هر اجاره، اعتبارات بانکی شما، و تعداد اجاره ای که از «بفرمان» داشته اید قابل افزایش خواهد بود.

مدرک شغلی، مدرک محل سکونت، گردش مالی از حساب و یک چک یا سفته به مبلغ خودرو که قابلیت جایگزینی با ده درصد ودیعه نقدی دارد. ضمانت ها در صورت افزایش رتبه فرد در بفرمان کاهش خواهد یافت و ثبت مدارک تنها همان یک بار انجام خواهد شد مگر آن که تغییری در آن ها ایجاد شود که از شما می خواهیم به ما اطلاع دهید.

در شرایط معمول تا ۶ ساعت قبل از رزرو هیچ هزینه ای نخواهد داشت، پس از آن تا زمان تحویل رکورد کنسلی در پروفایل شما ثبت می شود و در صورت تکرار برچسب «بدقولی» روی پروفایل شما درج خواهد گردید. مقدار خسارت، در زمان های شلوغ کاری و زمان های خلوت به شرح زیر است:

در زمان هایی که تقاضا زیاد است (های سیزن – در زمان رزرو اعلام خواهد شد):

 • هر رزرو تا یک ساعت بعد از قطعی شدن رزرو: هزینه ای نخواهد داشت.
 • پس از یک ساعت بعد از قطعی شدن رزرو:
  ◦ تا قبل از ۱۲ ساعت قبل از شروع رزرو: هزینه ای معادل ۳۰٪ رزرو اولیه خواهد داشت.
  ◦ تا یک ساعت قبل از شروع رزرو: هزینه ای معادل ۵۰٪ رزرو اولیه خواهد داشت.
  ◦ از یک ساعت قبل از زمان تحویل خودرو تا زمان شروع رزرو: هزینه ای معادل ۷۵٪ رزرو اولیه خواهد داشت.
  ◦ پس از زمان شروع رزرو (درصورت عدم حضور اجاره کننده تا یک ساعت): هزینه ای معادل ۱۰۰٪ رزرو اولیه خواهد داشت.

در زمان های معمول (لو سیزن):

 • هر رزرو تا ۱ ساعت بعد از قطعی شدن رزرو: هزینه ای نخواهد داشت.
 • پس از یک ساعت بعد از قطعی شدن رزرو:
  ◦ تا ۶ ساعت قبل از شروع رزرو: هزینه ای نخواهد داشت.
  ◦ پس از ۶ ساعت قبل از شروع رزرو تا یک ساعت بعد از شروع: ۵۰٪ هزینه یک روز اجاره آن خودرو.
  ◦ در صورت عدم حضور بدون هماهنگی: هزینه یک روز اجاره آن خودرو و رزرو کنسل خواهد شد.

در صورتی که خرابی از استهلاک خودرو باشد، تمام هزینه های مربوط به این بخش به عهده صاحب خودرو خواهد بود و سریعا خودروی جایگزین برای اجاره کننده در نظر گرفته خواهد شد. ولی در صورتی که خرابی به خاطر استفاده نادرست اجاره کننده باشد، هزینه های خرابی به عهده وی خواهد بود ولی در این حالت نیز در صورت نیاز خودروی جایگزین ارسال خواهد شد و پیگیری های لازم توسط «بفرمان» انجام می شود. همچنین زمان رزرو، اجاره کننده می تواند از «بیمه کنار جاده ای» خریداری کند تا از خدمات ویژه بهره مند گردد.

پس از نصب اپلیکیشن، به بخش «جستجوی همه خودروها» بروید و بر اساس محل جستجو کنید، در قسمت «جستجوی همه خودروها»، لیست و نوع خودروها قابل مشاهده خواهد بود.
یا با مراجعه به سایت بر اساس زمان و مکان خودروهای موجود را مشاهده کنید

بله، در شهرهایی که فعال باشیم، هر لحظه امکان استرداد وجود دارد و در شهرهای دیگر با اعلام ۲۴ ساعت زودتر، هماهنگی های لازم انجام خواهد شد. استرداد در شهری دیگر همیشه شامل حال هزینه یک طرفه خواهد بود ولی در صورتی که در مسیر بازگشت رزروی شکل گیرد این هزینه سرشکن خواهد شد.

معمولا چیزی حدود ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد. پس از ثبت پروفایل و آپلود مدارک خواسته شده، مدارک شما بررسی می شود. در صورت نقص در مدارک با کلیک روی «ویرایش پروفایل کاربری»‌ در پروفایل خود می توانید اطلاعات ناقص را کامل و مدارک مورد نیاز را بارگزاری نمایید.

نهایتا یک روز کاری پس از استرداد خودرو به حساب شما شبا خواهد شد.

بله، برای بیشتر خودروها بابت هر ساعت ۲۰ کیلومتر، روزانه ۲۰۰ کیلومتر و مجموع ماهانه ۶۰۰۰ کیلومتر می باشد. محدودیت کیلومتر برای خودروهای لوکس و کلاسیک می تواند ۱۵۰ یا ۲۰۰ کیلومتر باشد.

 

مدرکی لازم نیست تحویل دهید بلکه فقط گواهینامه همراه داشته باشید، و سند ضمانتی را در وجه شرکت «بفرمان اندیشه بکر» به شناسه ملی ۱۴۰۱۱۱۵۰۲۱۴ و به ارزش خودرو بنویسید و به صاحب خودرو تحویل دهید و در زمان استرداد نیز آن ها را از وی تحویل بگیرید.

از تاریخ، ساعت و دقیقه ای که خودرو طبق قرارداد تحویل شما می شود، تا تاریخ، ساعت و دقیقه ای که آن را مسترد می نمایید، مسئولیت خلافی خودرو به عهده اجاره کننده است. ولی تاکید می کنیم که هزینه ای پرداخت نکنید؛ جریمه ها توسط سیستم به صورت اتوماتیک پرداخت می شود، لذا در صورتی که شما نیز پرداخت کرده باشید ممکن است دومرتبه این هزینه از ودیعه جریمه شما کسر شود.

سه سطح بیمه برای اجاره کننده تعریف شده است. در بیمه «برنز» شما هزینه ای علاوه بر اجاره بابت بیمه پرداخت نخواهید کرد ولی در صورتی که به خودرو خسارتی وارد شود و شما مقصر باشید، ۴۴٪ از خسارت وارده به خودرو بفرمان بر عهده اجاره کننده خواهد بود. برای بیمه «سبز» ۱۰٪ مبلغ اجاره را اضافه تر پرداخت خواهید کرد، میزان تعهد شما ۲۲٪ از خسارت وارده خواهد بود و در صورتی که بیمه «طلایی» را انتخاب کنید، ۲۰٪ اضافه تر پرداخت می کنید و میزان تعهد شما ۱۱٪ خواهد بود.

در صورتی که خودرو برای بازه زمانی مورد نظر شما آزاد باشد، درخواست تغییر بازه زمانی دهید ولی در صورتی که آزاد نبود با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.

در حال حاضر امکان چانه زدن فعال نیست. ولی به غیر از تخفیفاتی که «بفرمان» در مناسبت ها خواهد داد و تخفیفاتی که صاحبان خودرو برای خودروی خود قایل می شوند، اجاره کننده می تواند با خوش حسابی، خوش قولی، بالا رفتن تعداد رزرو، پایین بودن دفعات کنسلی و اجاره تعداد روزهای بیشتر، مبلغ اجاره خودرو را کاهش دهد.

سوالات اجاره دهندگان

بفرمان قابلیت ثبت نامحدود خودرو را به شما می دهد.

روند ثبت نام خودرو، ساده ولی هر مرحله آن مهم و ضروری است. ابتدا اپلیکیشن «بفرمان» را نصب کنید، سپس با شماره همراهی که متعلق به خود شماست وارد شوید. به بخش «پروفایل کاربری» رفته و اطلاعات مربوطه را تکمیل نمایید و سپس به بخش «خودروهای من» بروید و خودروی خویش را ثبت نام کنید. ضروری است که اطلاعات کامل و درست وارد نمایید و روزهایی که قصد دارید خودروی خود را اجاره دهید نیز مشخص کنید پس از بررسی، خودروی شما در «جستجوی همه خودروها»، نمایش داده خواهد شد و در صورت کسب رزرو به شما اطلاع داده می شود تا در صورت تمایل خودروی خود را اجاره دهید.

در صورت وقوع تصادف کلیه مسئولیت های این اتفاق غیر از افت قیمت خودرو بر عهده فرد خاطی است و برای تضمین این موضوع یک سند ضمانت از مشتری نزد صاحب خودرو باقی می ماند تا هزینه تعمیرات و خواب خودرو طبق قراردادی که ابتدای اجاره امضا شده، جبران شود. در عین حال صاحب خودرو می تواند با خرید بیمه داخلی بفرمان هزینه هایی که توسط بیمه پوشش داده نمی شود یا طبق قرارداد به عهده اجاره کننده نیست را پوشش دهد. در صورت خرید بیمه داخلی بفرمان، تمام پیگیری ها از قبیل پیگیری وصول حق بیمه، از بیمه بدنه و شخص ثالث و دریافت خسارت از مشتری خاطی به عهده بفرمان خواهد بود.

تیم حقوقی «بفرمان» تا تکمیل پرونده و اخذ هزینه از بیمه و برطرف شدن مشکلات حقوقی تمام پیگیری های لازم را انجام خواهد داد. صاحبان خودرویی که «بیمه داخلی بفرمان» را فعال کرده اند، هزینه ای نیز لازم نیست پرداخت کنند.

از نظر فنی سالم باشد و خلافی خودرو کمتر از پانصد هزار تومان باشد.

کمیسیون «بفرمان» طبق «جدول کارمزد و هزینه ها» برای شروع ۱۵٪ است، که در صورتی که تعداد روز اجاره شما در سال بیش از ۱۰۰ روز شود، این کارمزد به ۱۴٪ کاهش می یابد و مابه تفاوت یک جا به حساب شما واریز می شود و در صورتی که به بیش از ۲۰۰ روز برسد، کارمزد به ۱۳٪ کاهش می یابد. برای اجاره بیش از ۳۰۰ روز در سال نیز این کارمزد ۱۲٪ خواهد بود و در صورتی که کل روزهای سال خودرو در اجاره باشد کارمزد به ۱۰٪ کاهش خواهد یافت.

همچنین با افزایش تعداد خودرو و افزایش درآمد خودرو در ماه نیز کارمزد کاهش می‌یابد.

«بفرمان» یک پلتفرم اجاره خودرو مردم-به-مردم است که با ثبت خودروی خود در این پلتفرم و اجاره آن به دیگران، می توانید کسب درآمد داشته باشید. همچنین در صورتی که علاقه دارید مشارکت بیشتری داشته باشید، می توانید با تبدیل شدن به صاحب خودروی قابل اطمینان، با صرف زمان بیشتر درآمدهای جانبی نیز داشته باشید.

بفرمان در تمام مراحل همراه شماست و تیم حقوقی بفرمان به نمایندگی از شما پیگیر امور خواهد بود.

در درازمدت، هرچه مشتریان راضی تری داشته باشید و رتبه بهتری کسب کنید مشتریان بیشتری نیز درخواست اجاره ماشین شما را خواهند داشت؛ برای این منظور لازم است علاوه بر وضعیت سالم فنی خودرو، کارواش داشتن هنگام تحویل و رفتار محترمانه و دوستانه با مشتریان خود، قیمت گذاری متناسب با وضعیت بازار داشته باشید. «بفرمان» این امکان را برای شما فراهم می کند که در روزهای پر درخواست قیمت بالاتر و در روزهای خلوت کاری قیمت رقابتی تری برای اجاره خودروی خود انتخاب کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم، با زدن تیک «قیمت گذاری بفرمان» امکان کاهش قیمت روزانه اجاره ماشین خود را در اجاره های طولانی تر فعال نمایید.

همچنین «بفرمان» محیطی امن برای به اشتراک گذاری خودروی شما است که با فراهم کردن شرایطی از قبیل نصب قوی ترین جی پی اس در بازار، تامین بیمه بدنه و تیم مخصوص پیگیری دزدی و خسارت درصد بالایی از اتفاقات ناخواسته را کاهش می دهد. همچنین در این پلتفرم شما می توانید با مشارکت در ترویج فرهنگ اشتراک گذاری، از خودروی خویش کسب درآمد کنید.

هزینه تعمیرات و استهلاک خودرو به عهده صاحب خودرو است ولی «بفرمان» در این مورد هم همراه شما است. با انتخاب مکانیک های معتبر و حرفه ای، و تقسیط هزینه ها در کنار شما هستیم.

طبق قراردادی که زیر نظر تیم حقوقی بفرمان تنظیم شده و بین اجاره‌کننده، اجاره‌دهنده و بفرمان بسته می شود از ساعت و دقیقه ای که خودرو تحویل مشتری شده تا ساعت و دقیقه ای که خودرو مسترد شود، مسوولیت کامل اتفاقاتی که با خودرو انجام شده به عهده اجاره‌کننده خواهد بود.
 درصورت بروز چنین اتفاقی، تیم حقوقی بفرمان با همراهی شما پیگیر امور خواهد بود. مسائلی از این دست، عمدتا با یک مرتبه مراجعه به دادسرا حل می‌شوند.

پس از تحویل خودرو ۱۰٪ از مبلغ اجاره آزاد می شود که می توانید درخواست واریز به حساب بدهید. باقی مبالغ نیز هر ۲۴ ساعت به حساب کیف پول شما شارژ خواهد شد، که می‌توانید هر روز، هر هفته یا هردوهفته آن‌ها را وصول نمایید.

در اپلیکیشن با مراجعه به بخش خودروهای من می توانید اطلاعات مربوط به خودروی خود از قبیل زمان آزاد بودن خودروی خود را تغییر دهید. در صورتی که روی خودروی شما رزروی در حال بررسی یا رزرو فعالی باشد امکان تغییر در تاریخ آن بازه زمانی را نخواهید داشت.

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا

هر محله،

یک ایستگاه

برای اجاره خودرو با بفرمان، هر محله ی شهر، یک ایستگاه بفرمان است؛ به این صورت که با مراجعه به اپلیکیشن یا سایت بفرمان، می‌توانید براساس شهر، خودروهای موجود را مشاهده نمایید، قیمت و شرایط آن ها را با هم مقایسه کرده، و روی نزدیک ترین خودروی مورد نظر خود رزرو ثبت کنید. بفرمان با اجاره خودروهای اکونومی دارای بیمه نامه معتبر، بازرسی فنی اولیه خودروها و نظارت پیوسته بر آنها، ریسک بروز مشکلات احتمالی را برای صاحبان خودرو و اجاره کنندگان کاهش می دهد تا در طول سفر یا انجام کارهای دیگر، نگرانی بابت خرابی یا ایرادات فنی نداشته باشند.

با سایت و اپلیکیشن اجاره خودرو «بفرمان»، خودروهای متنوع در شهرهای مختلف در خدمت شما خواهند بود.

کسب اطلاعات بیشتر برای اجاره کننده خودرو

رو ماشینت کار نکن

بزار ماشینت برات کار کنه

سامانه اجاره خودروی بفرمان با شعار ” هر محله یک ایستگاه“، امکان اجاره دادن خودرو توسط مالک و اجاره کردن آن توسط سایر مردم را فراهم کرده است. با استفاده از این اپلیکیشن، هرمکانی که هستید می توانید خودروی خود را اجاره بدهید و همین طور می‌توانید خودرو دلخواه خودرا اجاره کنید.

هر رزرو پس از بررسی توسط بفرمان به شما ارجاع می شود و پس از تایید شما، کسب درآمد شروع خواهد شد.

کسب اطلاعات بیشتر برای اجاره دهنده خودرو